Çözümlerimiz

Kiosk Çözümleri

Kiosk Çözümleri

İç mekan ve dış mekan olarak tasarlanabilen kiosklar, 7/24 çalışma prensibine uygun yüksek çözünürlüklü endüstriyel ekran veya dokunmatik ekranların kullanıcıların talepleri doğrultusunda özel imalat, mobil veya sabit ayaklı kapalı bir kabin içerisinde yatay-dikey konumlandırılmasıyla oluşturulan bilgilendirme ve yönlendirme çözümleridir.

Ziyaretçilere aktarılmak istenen mesajlar, reklamlar ve bilgilendirmeler daha kolay ve efektif bir biçimde yapılabilmektedir.

Dokunmatik kiosklar ile özellikle alışveriş merkezleri ve havaalanları gibi kompleks yapılarda yer-yön tarifi gibi uygulamaların yanı sıra dijital öneri, şikayet ve anket gibi uygulamaların efektif bir biçimde yapılabilmesini olanak sağlamaktadır.

Kiosk sistemleri hem işletmelere hem de müşterilere ve hizmet alacak kişilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Pek çok alanda kullanılmaya başlanan kiosk sistemlerinin kullanımı da oldukça kolaydır. Yani herkese hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. İş yerlerinde, alışveriş merkezlerinde müşterilere bilgi vermek, reklam yapmak için veya müşteri memnuniyetini ölçme anketlerinde sıklıkla kullanılır. Öte yandan hastane ya da havalimanı gibi alanlarda da kişisel verileri depolama ve zamanı gelince kullanma gibi bir özelliğe de sahiptir. Örneğin hastane için sıra verme, hastanede bulunan doktorların randevularını görüntüleme ve giriş çıkış saatlerini gösterme gibi özelliklere sahiptir.

Büyük alanlarda karışıklığın önüne geçilebilmesi için kullanılabilecek en iyi teknolojilerden biri olma özelliği taşır. Kiosk sistemleri belli bir ekrana sahiptir. Bu ekranlar ise dokunmatik özelliktedir. Kişilerin daha rahat kullanım yapabilmesi için ayaklı bir sisteme sahiptir. Öte yandan ekran oluşabilecek her türlü darbeyi ortadan kaldırmak amacı ile koruyu bir ekran kullanılmaktadır. Bu sayede uzun ömürlü olmaktadır.

Kiosk Sistemlerinin Kullanıldığı AlanlarKiosk sistemleri, kullanım kolaylığının yanında işletmelere de büyük kolaylık sağlamaktadır. Özellikle kalabalık alanlarda, veri işlemleri için oldukça faydalı bir sistemdir. En çok ihtiyaç duyulan alan ise;

Dış ortamlarda; dış ortamdalar kullanımı yapılmakta olan kiosk sistemler tamamen dış ortam düşünülerek, tasarlanmıştır. Bu nedenle yağmur, kar veya rüzgar gibi doğal hava olaylarından etkilenmez. AVMlerde, bankalarda, kamu kuruluşlarında, sinema salonlarında, orman ve piknik alanı girişlerinde, yürüyüş yollarında sıklıkla kullanımı yapılmaktadır.

Büfe ve küçük işletmelerde sık kullanılır; büfelerde çok sık bir şekilde insan sirkülasyonu vardır. İşlerinin akmasını istemeye büfe sahipleri bu sistemi çok rahat bir şekilde kullanabilir.

Bisiklet veya elektrikli bisiklet kiralama alanlarında kullanılır; bisiklet kiralama son dönemlerde popülaritesini oldukça fazla artırmıştır. Bu nedenle artık pek çok firma bisiklet kiralama işlemi yapmaktadır. Ama bisikletlerin alınıp, geri getirilme saatleri, bisiklet numaraları veya kime ne şekilde kiralandığı gibi konularda zorluk yaşanabilmektedir. Kiosk sistemleri sayesinde bisiklet kiralama her zamankinden daha kolay ve pratik bir hale gelmiştir. Üstelik dış mekan hava koşullarına uygun olarak tasarlandığı için uzun ömürlü bir kullanım imkanı da sağlamaktadır.

Hastanelerde; hastanelerden kiosk sistemleri sayesinde hastalar daha önceki randevularını anlık olarak takip edebiliyor. Mevcut doktorların isim listesini kontrol edip, yine aynı anda randevu oluşturabiliyorlar. Kiosk sistemleri hastaneler veya bankalar için oldukça faydalı cihazlardan biridir.

Bankalarda; bankalarda sıra almak için, bankaların verdiği hizmeti değerlendirme için veya şikayetler için bu sistem kullanılır. Müşteriler tarafından kiosk sistemleri oldukça fazla beğenilmekte ve bu yönde bankalara her zaman olumlu dönüşler yapılmaktadır.

Kiosk Sistemleri ModelleriKiosk sistemleri, standart modellerden farklı olarak, yatay veya dikey olarak da kullanılabilir. İşletmeler kendi ihtiyaçlarına yönelik istedikleri tasarımlardan faydalanabilirler. Bunun dışında toplu alanlarda kullanımı yapıldığı için mutlaka her zaman dayanıklı olan kiosk sistemlerini tercih etmeniz önerilir. Eğer kiosk sistemlerine ihtiyacınız varsa hemen firmamız ile iletişime geçerek, ücretsiz keşif hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Uzman kadromuz, sizler için ücretsiz keşif hizmeti sağlamaktadır. Bu sayede kiosk sistemlerinin ekran büyüklüğü, görünümü, cihazın çözünürlüğü gibi tüm detaylar sizlere aktarılır.

Üstelik sadece satış öncesinde değil, satış sonrasında da sizlere her zaman hizmet vermekteyiz. Kurulumu, kullanım şekli veya tamiri gibi tüm teknik konular için bizi arayabilirsiniz. İşletmenizi bir adım daha öne çıkarmak ve müşteri memnuniyetini en iyi şekilde sağlamak için hemen kiosk sistemlerine geçiş yapabilirsiniz.